Współpraca Samsung i Orange przeniesie sieć 5G na nowy poziom

5G, Blog lis 18, 2021

SEUL, Korea – 10 listopada 2021 r. – firma Samsung Electronics Co., Ltd. została jednym z pierwszych globalnych dostawców, którzy wezmą udział w otwarciu Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN Orange w Paryżu we Francji. Obie firmy będą wspólnie pracować nad zdezagregowaniem elementów sprzętowych i programowych tradycyjnej sieci RAN. Aby to osiągnąć wykorzystana zostanie zwirtualizowana sieć RAN (vRAN) firmy Samsung, która dzięki wdrożeniom komercyjnym globalnych operatorów, w tym w USA, została już sprawdzona w warunkach rzeczywistych.

Jako jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych na świecie, firma Orange świadczy usługi telekomunikacji mobilnej dla 222 milionów użytkowników w 26 krajach, w tym w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Firma planuje wdrożyć stacje bazowe kompatybilne z O-RAN Alliance, począwszy od konfiguracji w budynkach i na terenach wiejskich, a w najbliższych latach rozszerzyć się na nowe wdrożenia.

Otwarta sieć RAN to istotna ewolucja dostępu radiowego, wymagająca głębokiej współpracy całej branży. Wraz z naszymi europejskimi partnerami chcemy przyspieszyć rozwój rozwiązań otwartej sieci RAN spełniającej nasze potrzeby. Po opublikowaniu wspólnych specyfikacji, Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN Orange będzie wspierać rozwój i dopracowywanie rozwiązań różnych firm — powiedział Arnaud Vamparys, Senior Vice President of Radio Access Networks and Microwaves w Orange.

Rozwiązania vRAN firmy Samsung pomogą w zwiększeniu elastyczności sieci, skalowalności i wydajności jej zasobów przez zastąpienie sprzętu pasma podstawowego elementami oprogramowania. Ponadto sieć vRAN firmy Samsung obsługuje zarówno niskie jak i średnie zakresy pasma, a także rozwiązania stosowane w budynkach i na otwartej przestrzeni. Samsung jest jedynym czołowym dostawcą sieci, który przeprowadził komercyjne wdrożenia vRAN u operatorów pierwszego poziomu w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w pracach innowacyjnego laboratorium Orange – powiedział Woojune Kim, Executive Vice President, Head of Global Sales & Marketing, Networks Business w Samsung Electronics. Dzięki tej współpracy mamy nadzieję wynieść sieci na nowy poziom na rynku europejskim, co pozwoli operatorom oferowanie swoim użytkownikom bardziej atrakcyjnych usług mobilnych.

Otwierając Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN w Châtillon pod Paryżem, Orange umożliwi testowanie i wdrażanie sieci współpracujących z innowacyjnymi technologiami, które będą stanowić szkielet przyszłych sieci operatora. W centrum Samsung i Orange przeprowadzą testy mające na celu sprawdzenie możliwości i wydajności sieci vRAN, nadajników-odbiorników i nadajników-odbiorników Massive MIMO firmy Samsung.

Samsung jest pionierem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań infrastruktury 5G, w tym chipsetów, odbiorników-nadajników oraz technologii sieci szkieletowej. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi Samsung napędza branżę do doskonalenia sieci 5G, co zawdzięcza niezrównanemu portfolio produktów, od w pełni zwirtualizowanej sieci RAN i sieci szkieletowej po rozwiązania sieci prywatnych i narzędzia automatyzacji oparte na sztucznej inteligencji. Firma dostarcza obecnie operatorom telefonii komórkowej rozwiązania sieciowe, które zapewniają łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

Żródło: Samsung.

Inguaris

Inguaris – sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, systemy ekspertowe. Zajmujemy się praktycznym wykorzystaniem AI w e-commerce, finansach, wsparciu marketingu i wielu innych dziedzinach.