Versa Networks w raporcie „2021 Gartner® Critical Capabilities for WAN Edge Infrastructure”

Blog lis 24, 2021
Versa Networks w raporcie „2021 Gartner® Critical Capabilities for WAN Edge Infrastructure”

Versa Networks, lider w dziedzinie rozwiązań Secure Access Service Edge (SASE), poinformował dziś, że Gartner, czołowa firma specjalizująca się w badaniach i analizach globalnej branży technologii informatycznych, przyznała Versa Networks (VOS) najwyższy Wynik Produktu w kategorii dużych globalnych sieci WAN w raporcie 2021 Gartner Critical Capabilities for WAN Edge Infrastructure*. Rozwiązanie Versa Networks (VOS) uzyskało drugie miejsce w kategorii sieci WAN wymagających szczególnej ochrony; a rozwiązanie VOS z Titan zajęło drugie z kolei miejsce w kategoriach sieci WAN dla małych oddziałów firm, sieci WAN skupione na chmurze oraz rozwiązań do pracy zdalnej.

Według firmy Gartner, dodawanie zabezpieczeń chmurowych przez dostawców SD-WAN w celu oferowania natywnych rozwiązań SASE jest ważnym trendem na rynku, z naciskiem na ściślejszą integrację łączności sieciowej i komponentów zabezpieczających dostarczanych z chmury, a także łatwiejsze użytkowanie i obsługę. Gartner zaznacza też, że do 2025 roku, 50 procent zakupionych rozwiązań SD-WAN będzie częścią oferty SASE jednego producenta, w porównaniu z niespełna 10 proc. w 2021 roku.”*

Raport Critical Capabilities, w którym oceniono 18 produktów i usług SD-WAN, jest przydatny dla organizacji próbujących zidentyfikować producentów, których rozwiązania najlepiej pasują do konkretnych zastosowań. Wyszczególniono w nim krytyczne zdolności, które w opinii firmy Versa Networks doprowadziły do tego, że Gartner przyznał jej tytuł Lidera w raporcie „2021 Magic Quadrant™ for WAN Edge Infrastructure.”* Bezpłatną kopię pełnego raportu „Critical Capabilities for WAN Edge Infrastructure” można pobrać z witryny Versa pod adresem https://versa-networks.com/resources/reports/gartner-critical-capabilities-for-wan-edge-infrastructure-2021/.

Według firmy Gartner, większość przedsiębiorstw próbuje rozwiązać dwa główne problemy na rynku: jak połączyć się z chmurą i jak zabezpieczyć sieć korporacyjną we wdrożeniach rozproszonego dostępu przez internet. W rezultacie zespoły ds. chmury i bezpieczeństwa mają coraz większy udział w zakupach SD-WAN. Gartner dodaje, że do 2024 roku, 35 proc. przedsiębiorstw będzie zarządzało dostępem z oddziałów i przez pracowników zdalnych przy użyciu tej samej konsoli administracyjnej, w porównaniu z niespełna 1 proc. na początku 2021 roku.”*

Firma Versa, która obsługuje tysiące klientów, setki tysięcy lokalizacji i wiele bardzo dużych instytucji finansowych, detalistów, producentów, firm technologicznych oraz instytucji publicznych i zdrowotnych, udowodniła, że jest liderem w dziedzinie wdrożeń dużych globalnych sieci WAN, rozwiązań pracy zdalnej oraz SD-WAN, budując fundament pod solidną platformę SASE. Versa Operating System (VOS™) jest bazową architekturą dla lokalnych i chmurowych wdrożeń SASE w skali globalnej, podczas gdy VOS™ z Titan stworzono w celu uproszczenia brzegu sieci i zapewnienia łatwych w użyciu i zarządzaniu rozwiązań SASE w modelu Lean IT. Rozproszony system chmurowych bram Versa umożliwia dostarczanie usług SASE do niemal każdego rozwiązania chmurowego na całym świecie i stanowi źródło łączności sieciowej oraz zabezpieczeń sieci na potrzeby natywnych chmurowych usług SASE.

Najwyższy wynik Versa Networks (VOS) w kategorii dużych globalnych sieci WAN potwierdza, że potrafimy wyjść naprzeciw unikatowym wyzwaniom i potrzebom naszych klientów, dostarczając najlepsze globalne i lokalne rozwiązania SASE i SD-WAN największym przedsiębiorstwom i dostawcom usług na całym świecie – powiedział Kelly Ahuja, CEO Versa Networks. – Znajdujemy się obecnie w kluczowym okresie rozwoju i jesteśmy zadowoleni z tego wyróżnienia, które następuje wkrótce po tym, jak Gartner umieścił Versa na liście liderów w raporcie Gartner 2021 Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure”.*

Versa Networks oferuje rozwiązanie Versa SASE w modelu SaaS, dostarczając ściśle zintegrowane, centralnie zarządzane usługi przez chmurę, lokalnie lub hybrydowo za pośrednictwem systemu Versa Operating System (VOS™) z architekturą jednoprzebiegowego przetwarzania równoległego. Firma od ponad pięciu lat dostarcza takie usługi SASE, jak VPN, Secure SD-WAN, Edge Compute Protection, Next-Generation Firewall, Next-Generation Firewall as a Service, Secure Web Gateway (SWG) oraz Zero Trust Network Access (ZTNA). Versa zapewnia zabezpieczenia kontekstowe oparte na użytkowniku, roli, urządzeniu, aplikacji, lokalizacji, stanie bezpieczeństwa urządzenia oraz treści. Jako lider najszybciej rosnącego sektora bezpieczeństwa i łączności sieciowej, który realizuje usługi SASE od wielu lat, Versa jest jedynym dostawcą rozwiązań oferującym najlepszą w branży, zróżnicowaną architekturę cechującą się wysoką wydajnością i stopniem bezpieczeństwa.

*Gartner, Inc. „Critical Capabilities for WAN Edge Infrastructure”, Jonathan Forest et al, 20 września 2021 r.

Informacje o Versa Networks

Versa Networks, lider w dziedzinie SASE, łączy kompleksowe zabezpieczenia, zaawansowaną łączność sieciową, najlepsze w branży mechanizmy SD-WAN, obsługę wielu dzierżawców oraz zaawansowaną analitykę. Rozwiązania Versa Networks dostarczane są przez chmurę, lokalnie lub hybrydowo, a także za pośrednictwem uproszczonej usługi Versa Titan stworzonej z myślą o modelu Lean IT. Tysiące klientów , znajdujący się w wielu lokalizacjach na całym świecie, powierza firmie Versa swoje sieci, bezpieczeństwo i chmury.

Versa Networks jest firmą prywatną finansowaną przez Sequoia Capital, Mayfield, Artis Ventures, Verizon Ventures, Comcast Ventures, Liberty Global Ventures, Princeville Capital, RPS Ventures oraz Triangle Peak Partners. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://www.versa-networks.com lub na kanale Versa Networks na Twitterze @versanetworks.

Źródło: Media Neuron.

Inguaris

Inguaris – sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, systemy ekspertowe. Zajmujemy się praktycznym wykorzystaniem AI w e-commerce, finansach, wsparciu marketingu i wielu innych dziedzinach.