Lenovo przedstawia TruScale HPC as a Service

Blog lut 9, 2022
Lenovo przedstawia TruScale HPC as a Service

Firma Lenovo podczas wydarzenia Winterstock przedstawiła usługę Lenovo TruScale™ High Performance Computing as a Service (HPCaaS – wysokowydajne przetwarzanie danych w formie usługi), dostarczające dużą moc obliczeniową organizacjom każdej wielkości, w formie podobnej do pracy w chmurze. Nowa propozycja wysokowydajnego przetwarzania danych (HCP) w formie usługi (aaS) rozszerza portfolio produktów TruScale-”Everything-as-a-Service” marki Lenovo i umożliwia klientom HPC na dostęp do potężniejszych zasobów o dużych mocach obliczeniowych, zapewniając szybszy czas odpowiedzi dla osób pracujących nad rozwiązaniem największych wyzwań, z jakimi zmaga się ludzkość.

HPC oparte na chmurze jest najszybciej rosnącym segmentem wysokowydajnego przetwarzania danych, a korzystanie z zasobów na żądanie zapewnia bardziej wydajne i skalowalne zasoby obliczeniowe, które są w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez nakład pracy. Typowy klaster o dużej mocy obliczeniowej działa z niemal pełną wydajnością przy gwałtownie rosnącym zapotrzebowaniu na cykle obliczeniowe i cykle przechowywania oraz małą przestrzenią na dodatkowe obciążenia pracą. Lenovo TruScale HPCaaS dostarcza dodatkowej zdolności produkcyjnej, która pozwoli między innymi instytutom badawczym na lepszą pozycję w walce o szybsze uzyskiwanie analiz. Technologia zapewnia rozwiązania na poziomie „rack-to-cloud” ,które są kluczowe dla przeprowadzania innowacji w wielu sektorach, między innymi w szkolnictwie wyższym, farmacji, produkcji i ochronie zdrowia.

Lenovo TruScale HPC as a Service pozwala na niewiarygodne innowacje, zapewniając klientom HPC elastyczność w rozszerzaniu swoich klastrów, kiedy tylko tego potrzebują” – mówi Scott Tease, Wiceprezes i Dyrektor zarządzający HPC w Lenovo. „Zaprojektowaliśmy tę ofertę tak, aby można było łatwiej i szybciej stosować zasoby wysokowydajnego przetwarzania danych, oferując badaczom wolność myślenia na większą skalę, nieograniczonego przez technologię stojącą na drodze do ich sukcesu”.

Nowe możliwości z TruScale HPC as a Service

TruScale HPC as a Service maksymalizuje zasoby klastra o dużej mocy obliczeniowej i kontroluje współdzielony dostęp za pomocą prostego modelu pay-per-use zarządzanego i wspieranego przez Lenovo. Z technologią, która jest zainstalowana wprost w centrum danych klienta, managerowie HPC zarządzający obciążeniem pracą mogą dynamicznie uzyskiwać dostęp i zapewniać zasoby na żądanie. Dodatkowe zasoby klastra można uzyskać poprzez dostęp za pomocą przycisku, który w razie potrzeby pozwala firmom na używanie dodatkowej mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej i zdolności przyspieszenia.

TruScale HPC as a Service
TruScale HPC as a Service

Lenovo jako globalny lider w dziedzinie wysokowydajnego przetwarzania danych blisko współpracuje z kluczowymi partnerami z branży przemysłowej w celu opracowania, zintegrowania i stosowania technologii, które zapewniają organizacjom każdej wielkości możliwość prowadzenia obliczeń eksaskalowych, co Lenovo określa nazwą Exascale to Everyscale™. Studiowanie zmian klimatycznych pod auspicjami Torre Gironelli w Barcelonie czy prognozowanie cykli pogodowych, które chroni nadmorską społeczność, na uniwersytecie stanowym w Północnej Karolinie – niezależnie od zadania rozwiązania HPC Lenovo pomagają badaczom na całym świecie w przesuwaniu granic tego, co możliwe i stawianiu czoła największym wyzwaniom świata. Z nowym Lenovo TruScale™ HPCaaS każda organizacja może mieć natychmiastowy dostęp do dodatkowej mocy obliczeniowej, przestrzeni dyskowej i przyspieszenia ze zwiększoną ilością zasobów HPC dostępnych na żądanie.

Praktyczne i elastyczne podejście do HPC

Lenovo TruScale oferuje skalowalne, kompleksowe rozwiązania oparte na modelu podobnym do pracy w chmurze i przewidywalnych opcjach płatności za sprzęt i usługi, dzięki którym organizacje każdej wielkości zyskają elastyczność, której potrzebują, by zachować konkurencyjność. Prosta, kompleksowa platforma pozwala organizacjom na maksymalizację stopy zwrotu z inwestycji i skrócenie czasu uzyskania korzyści. TruScale dla HPC daje klientom elastyczność szybkiego dodania udostępnionych zasobów, unikając zahamowania przez opóźnienia w zaopatrzeniu lub zakłócenia w łańcuchu dostaw.

Z Lenovo TruScale HPCaaS klienci mają szerokie możliwości skalowania swoich wymagań dotyczących dużej mocy obliczeniowej, zgodnie z ich potrzebami. Klienci mogą:

  • Płacić za to, czego używają, bez ponoszenia ukrytych kosztów,
  • Łatwo skalować klastry HPC poprzez usuwanie ograniczeń zasobów,
  • Uruchamiać aplikacje w skali, unikając architektonicznych zatorów,
  • Przekładać inwestycje kapitałowe na koszty operacyjne, unikając długich i intensywnych cykli budżetowych i opóźnień w zaopatrzeniu,
  • Zarządzać budżetem i wizualizować sobie zużycie oraz billingi w Portalu Lenovo TruScale,
  • Mieć dostęp do specjalistycznego sprzętu

Lepsze zabezpieczenia i ochrona

Lenovo TruScale HPCaaS oferuje wysoki poziom kontroli i bezpieczeństwa. Funkcja lokalnego HPC zapewnia chroniony dostęp do danych bez zakłóceń, bez żadnych zmian w skryptach lub potencjalnego ryzyka publicznego udostępnienia chmury. Eksperci Lenovo dedykowani do tych zagadnień zapewniają, że dane są bezpieczne od chwili instalacji do momentu użytkowania, a także podczas likwidacji. Funkcje te są zapewnione w wysoce ekonomicznych produktach, bez wycieku danych ani opłat wejściowych związanych z użytkowaniem. W połączeniu z elastycznością i sprawnością, jakie oferuje TruScale, klienci mogą wykorzystywać pełen potencjał swoich danych.


Dowiedz się więcej o produkcie HPCaaS na Lenovo Winterstock 22

Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest firmą z listy Fortune Global 500 o obrotach sięgających 45 miliardów USD i światowym liderem technologicznym w dziedzinie inteligentnej transformacji dzięki infrastrukturze i urządzeniom zapewniającym klientom największe możliwości. Oferta łączących się z siecią urządzeń Lenovo należy do największych na świecie i obejmuje smartfony (Motorola), tablety, komputery PC (ThinkPad, Yoga, Lenovo Legion) i stacje robocze, a także urządzenia AR/VR oraz rozwiązania dla inteligentnych domów i biur. Rozwiązania Lenovo dla centrów danych (ThinkSystem i ThinkAgile) zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom zmieniającym biznes oraz społeczeństwo. Lenovo inspiruje użytkowników do wykorzystania drzemiącego w nich potencjału różnorodności i budowania lepszej przyszłości dla wszystkich. Zachęcamy do obserwowania nas w serwisach LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram oraz odwiedzania naszej witryny internetowej https://www.lenovo.com/.

LENOVO jest znakiem towarowym Lenovo. Wszelkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność odpowiednich podmiotów. ©2020, Lenovo Group Limited.

Inguaris

Inguaris – sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, systemy ekspertowe. Zajmujemy się praktycznym wykorzystaniem AI w e-commerce, finansach, wsparciu marketingu i wielu innych dziedzinach.